Hakkımda

2006 yılında çalışmak istediğim alanın İK olduğunu keşfetmem ile kariyer yolculuğuma başladım. “Neden İK?” sorusu da oldukça fazla çınlamıştı kulaklarımda. Önceleri “insan” demenin yeterli olduğunu düşünüyordum. Oysa “insan”ın altında nelerin olabileceğini okudukça, çalıştıkça ve paylaştıkça daha net görebiliyorum. 

Klasik bir anlatım ile kendimi özetlersem; 2007 yılında İktisat bölümünden mezun olduktan sonra, 2010 yılında İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı bölümünde yüksek lisansımı tamamladım. Üniversite dönemini stajlar, part time çalışmalar ile geçirmenin yanında Aiesec’te de kısa bir süre üyelik yaptım. Yüksek Lisans döneminde uzun soluklu bir İK stajı ve devamında yoğun işe alımlar ile geçen bir çalışma dönemim oldu. 2010 -2012 yılları arasında JCI Ankara (Genç Liderler ve Girişimciler Derneği) şubesinde İK alanında çeşitli gönüllü faaliyetlerde bulundum. Ayrıca 2011-2015 yılları arasında bir inşaat firmasının İK bölümünde görev yaptım. 2015 Ocak ayından bu yana ise savunma, havacılık ve uzay alanlarında faaliyet gösteren bir teknoloji firmasında yine en sevdiğim “İK” ile ilgili çalışıyorum. HRoad’da ise 2010 Mayıs ayından beri insan kaynakları, kariyer, iş dünyası ve benzeri konularda yazıyorum.    

HRoad 2010 yılından beri aktif içeriğe sahip bir İK Bloğu. Bildiklerimi, gördüklerimi, deneyimlerimi mümkün olduğu kadar sizinle paylaşmaya ve yaşadığım her şeye değer katmaya çalışıyorum. Umarım paylaşırken aldığım keyfi, siz de okurken alıyorsunuzdur. 

Bol “değer”li günler 🙂

Merve Karaalioğlu

 

Facebook – HRoad

Twitter – @mervekaraal

LinkedIn – mervekaraalioglu

 

Reklamlar

4 thoughts on “Hakkımda

 1. Merhaba Merve Hanım,
  Bloğunuz, içeriği ve arayüzü ile fevkalede. Yazılarınızı takip etmekle birlikte LinkedIn’de de paylaşmaktayım. Oldukça yararlı, güncel ve etkili konu seçimleriniz için teşekkür eder, saygılar sunarım.
  Enis Ezer

 2. Rica ederim. Bu arada, bloğunuzu LinkedIn’de önerdim, paylaşımı LnkdIn ana sayfasından takip ederbilirsiniz.
  Saygılar,

 3. Merve Hanım,
  Sizleri bloggerlara özel hazırladığımız bir atölye çalışmasına davet etmek isterim. Benimle iletişim bilgilerinizi paylaşabilir misiniz?
  Sevgiler,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s