ASIL İŞVERENLER KİMLER?

İster küçük ölçekli bir kurum olun, ister büyük ölçekli bir kurum olup binlerce çalışanı yönetin. Aslına bakarsanız günümüzdeki bu koşullara göre asıl yönetilenler işverenler ve asıl işverenler ise çalışanlar oluyor. Neden mi? Hadi o zaman devam ;).

İşkolig’i hiç duymuş muydunuz, ya da Şirket Dedikoducusu’nu? Şimdilerde ise Firma Faresi meşhur olmuş durumda. Eminim, yeni yeni yeşeren ve keşfedilmeyi bekleyen daha birçok site de sanal dünya içerisinde yer almakta. Hepsinin ortak özelliği ise çalışanların çalıştıkları kurum ile ilgili düşünce, olanak, maaş ve gözlemlerini paylaştıkları siteler olması. Yani bir işveren olarak ne kadar kaçarsanız kaçın sosyal medyanın azizliğine bir şekilde uğruyorsunuz. Bu da sizin işveren markanıza ciddi anlamda etki ediyor, bazen pozitif bazen de negatif olarak… Üstelik “O kişiyi bulun bana getirin.” de diyemiyorsunuz çünkü bu tarz bilgilerin paylaşıldığı web sitelerinde ciddi bir gizlilik politikası uygulanıyor. Ayrıca Y kuşağının hakim olmaya başladığı iş dünyasının şu günlerinde de çalışanların eskisi gibi işverenlerine ve yeni bir iş bulamama duygusuna karşı korkusu yok. Haliyle iş dünyası cesur ve esnek çalışanlara kucak açmış durumda.

Yani siz istediğiniz kadar sermaye sahibi olun ya da büyük bir kurumun tepe yöneticisi olun, çalışanlarınız artık sizi yönetmekte. Kurum içerisinde sizi yönetemediğini düşünen çalışanınız da iş dışında kalan zamanlarında sanal dünya üzerinden sizin geleceğinize yön vermekte. Bu nedenle asıl işverenlere “merhaba” deme zamanı geldi de geçmekte 😉

Bol “değer”li günler
Merve

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s