ASTROLOJİK İŞ YAŞAMI

Geçen hafta Perşembe günü katıldığım Kariyer.net’in DİSC Envanteri Eğitimi sırasında astrolojinin iş dünyası üzerinde nasıl bir etkisi olabileceği aklıma geldi ve sizlerle bu hafta astrolojik iş yaşamını tartışmak istedim.

Disc Eğitimi ile astrolojinin pek bağdaşmadığının farkındayım :). Aslında DİSC Eğitmeni Erol Levent’in “Astrolojiye inanmıyorum ama karakter tanımlamalarını oldukça başarılı buluyorum.” cümlesi sayesinde paylaşma fikrini yürüttüğümü söyleyebilirim. Erol Bey bu cümleleri kullanırken Acar Baltaş’ın “İnsana ve işe Değer Katan Yeni İK” kitabında “Gökyüzünde Bakarak Yeryüzündekini Bulmak” bölümü gözümde canlandı. Son dönemde özellikle astrolojik etkileri baz alarak personel seçme ve yerleştirme sürecini tamamlayan İKcılardan bahsediliyor. Kimisi gerçekten tutarlı bulgulara sahip olduğunu düşünerek işe alımı başarılı bir şekilde tamamladığına inanıyor, kimisi ise ciddi anlamda astrolojiden ve astrolojinin yarattığı etkiden uzak duruyor.

Astrolojiden etkilenerek hareket edenlerin sadece İK profesyonelleri olduğunu söylemek yanlış olacaktır. Herhangi bir iş dünyası mensubu bireyi, kendi günlük astroloji yorumunda iş hayatı ile ilgili söylenenlerin doğruluk payını irdeler halde bulabiliyoruz. Siz çalışırken veya işe alım yaparken nasıl hareket ediyorsunuz bilmiyorum ama “İnsana ve İşe Değer Katan Yeni İK” kitabında da ifade edildiği gibi astrolojinin gerçek yaşam ile eş değer olmadığı kanıtlanmış ve araştırma sonuçları Journal of Consciousness Studies dergisinde yayınlanmış. Üstelik 40 yıl boyunca çeşitli bilim adamları tarafından yapılan araştırma, astroloji konusunda gerçekleşen en titiz çalışma olarak belirlenmiş. Tabi bu araştırma pek çok kişiyi görüş ayrılıklarına sürüklese de araştırmanın en ilgi çekici yanı eski bir astrolog tarafından başlatılmış olması.

Beni sorarsanız; ben de aylık, yıllık burç takibini seven bir insan olarak fala inanmayan ama falsız da kalmayan grubun arasında yer alıyorum :). Ancak kişilik analizlerini bir kenara bırakıp kişiyi doğduğu güne, saate göre yargılamanın iş etikliğinden oldukça uzak olduğu inancındayım. Siz ne dersiniz?

Bol “değer”li günler

Merve

Reklamlar

One thought on “ASTROLOJİK İŞ YAŞAMI

  1. hayat amacın doğdugun tarihte gizlidir…Pisagor’un keşfi olan
    bu sistem,kendini ve hayat amacını keşfetmek için mükemmel.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s