İK ATÖLYESİ’NİN ARDINDAN…

Peryön İç Anadolu Şubesi tarafından düzenlenen İK Atölyesi’nden aldığım keyfi sizlerle paylaşmak istedim bu hafta. Bir önceki yazımda da yeni bir meyve olduğunu dile getirdiğim Atölye’nin başarısının ve içeriğinin takdire değer olduğu inancındayım.

Atölye sunumlarında en çok dikkatimi çeken nokta tüm konuşmacıların istatistikî verilere dayalı paylaşımlarda bulunması oldu. Bunun yanında hemen hemen her konuşmacının bireylerin iş yaşamında doğal olması gerektiğini savunması gerçekten çok hoştu. Özellikle Mehmet Şakiroğlu’nun doğallıktan bahsederken tüm salonu hem güldürdüğü hem de düşünmeye teşvik ettiği kanısındayım. Şikayet ve içses üzerine konuşmasını şekillendiren Şakiroğlu, insanların içsesini dinlemesi gerektiğini, bu sayede kendilerini keşfedeceklerini ve naturel olacaklarını dile getirdi. Bireyler ne kadar doğallığa yaklaşırsa hayatın da daha pozitif olabileceğini sözlerine ekleyen Şakiroğlu, “En son neyi merak ettiniz? sorusunu cevaplayamıyorsanız gerçekten büyük bir sıkıntı yaşayabilirsiniz” diyerek konuşmasını noktaladı.

İçsesi dinlemekten bahsederken Güven Açık’ın sunumuna da değinmeden geçmek istemiyorum. “Kilit Huy Kalıpları” başlıklı konuşmasında içsesini dinleyen (yani kendi huy kalıplarına uygun mesleği yapan) bireylerin daha başarılı olduğunu dile getiren Açık, işinden ayrılan çalışanların %70’inin şirketi değil yöneticileri terk ettiğini bu nedenle yöneticilerin kişilerin huy kalıplarına göre yönetmesi gerektiğini belirtti.

Pek çok değerli ismin yer aldığı atölyeyi dinlemekten ve burada sizlerle paylaşmaktan büyük bir keyif aldığımı dile getirmek isterim. Atölyenin genel atmosferini soluduğumda son trendlere göre çalışma yaşamındaki doğallık verimliliği arttıracak gibi gözüküyor. Ayrıca kişinin kendine uygun mesleği gerçekleştirmesi ise doğal bir başarı getiriyor. Bu durumda özellikle yeni nesilin (Z kuşağı) çok şanslı olduğuna inanıyorum. Siz ne dersiniz? 😉

Bol “değer”li günler
Merve

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s