CEM KAFADAR – İK’dan bahseden bir İnşaat Mühendisi

Uzun süredir aslında sizlerle paylaşmak istediğim bir blog var. Paylaşma nedenimi yazımın sonunda açıklayacağım ama bir şeyi belirtmeden geçmek istemiyorum. Biliyorsunuz İK profesyonellerinden beklenen sadece kendi alanlarında uzman olmak değil; çalışılan sektöre de hakim olmak, aynı zamanda sektörde yer alan iş alanları ile ilgili bilgilere, gelişmelere, görev tanımlarına aşina olmak… Yani işimiz gerçekten çok büyük. Haliyle inşaat sektöründe çalışan bir İKcı olarak da sektörel gelişmeleri takip etmek boynumun borcu 🙂 

Yukarıdaki resimde paylaştığım blog Cem Kafadar’a ait bir blog. Cem Kafadar sektörel anlamda ciddi deneyimlere sahip olan ve artık bilgilerini yeni nesil ile paylaşmaya karar veren bir inşaat mühendisi. “İnşaat sektörü ile ilgili her şey” olarak tanımladığı bloğunda da hem sektörel gelişmeleri hem ilgili iş ilanlarını hem de kendisi hakkındaki bilgileri detaylı olarak bulabilirsiniz. Üstelik kendisi inşaat sektöründe insan kaynakları kısmına da değinmeden geçmemiş. 

Haliyle bu durumda bana bu bloğu sizlerle paylaşmaktan başka bir şey düşmüyor. Hatırlarsanız Nisan 2011 tarihinde yayınlanan Yenibiriş.com’un “Birinci Çeyrek İstihdam Raporu”nda en çok ilan veren sektör inşaat olarak açıklanmıştı. Bu durumu baz aldığımızda İK’nın yükselen trendini inşaat sektöründe de görmek kaçınılmaz bir gerçek olacak. Bu nedenle hem sektörde çalışanlar hem de sektöre yeni girecekler için ideal bir sosyal medya kaynağı olacağı kanısındayım. 

Bol “değer”li günler

Merve

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s