35 YAŞINA KADAR OLACAĞINIZ 10 KADIN

Evet bu sefer ben de cinsiyet ayrımcılığı yapacağım, kusura bakmayın. Ancak bu kitabı tanıtmadan geçmek istemiyorum. Çünkü tesadüf eseri rastladığım ama her evresini yaşanmış, oldukça gerçekçi ve mizah duygusu gelişmiş bir iş / eğlence kitabı. 

Kitabın adı “35 Yaşına Kadar Olacağınız 10 Kadın”. Henüz bitirmiş değilim ama hangi bölümü okursam okuyayım hepsini belirli dönemler içerisinde yaşadığımı (ya da çevremdeki kadınların yaşadığını) keşfediyorum. (Biraz geç kalmış olsam da 🙂 ) ideal bir tatil kitabı olabileceği kanısındayım. Kitabın yazarı ise Alison James. Amerikalı yazarın genç kadınların sorunlarına yönelik yazdığı eserleri ve yayınları mevcut. “35 Yaşına Kadar Olacağınız 10 Kadın” ın ne kadar iş kitabı olabileceği tartışılır tabii, ama bir üniversite öğrencisi iseniz veya kızınız hala öğrencilik döneminde ise okunabilesi yüksek bir kitap olduğunu düşünüyorum. En azından yaşadığınız evrelere daha bilinçli geçiş veya bu evrelerden daha bilinçli bir çıkış yakalayabileceğimiz kanısındayım. 

Ayrıca, hazır iş kitaplarından bahsediyor iken, sizlerle İpek Aral Kişioğlu’nun Linkedn üzerinde tartışılan konuyu paylaşmak istiyorum. Eğer yeni bir kitap almak istiyorsanız ve karar veremiyorsanız popüler / faydalı olabilecek kitapları buradan çıkarabilirsiniz: 

“Şu an hangi iş kitabını okuyorsunuz?” 

Bol “değer”li günler

Merve

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s